نتایج جستجو برای عبارت :

بوته ی کدو! یا کَهی ماره!!!

از دعوا و ادعای احمدی نژاد با برادران لاریجانی (ها ) و اتفافات تلخ مجلس همگی مطلعیم!
در خبر ها آمده است بعد از دستگیری اتباعی ، آقای فاضل لاریجانی نیز دستگیر شده است!
از آنطرف حمید بقایی که در دوران مسئولیت صادق لاریجانی به حبس محکوم  و دوران محکومیت خود را می گذراند، با اعتصاب  و این روزها با سکته مغزی دست و پنجه نرم می کند! 
همگان می دانیم که مبارزه با فساد به قول حضرت آقا،شبیه مبارزه با "اژدهای هفت سر" و به تعبیر این بنده ی ناچیز شبیه "بوته ی ک
کاربرد حفاظ بوته ای
حفاظ بوته ای شکلی دارد که باعث می شود شکل ظاهری آن ها بیشتر به چشم بیاید. این نوع حفاظ ها در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.
اینطور گفته می شود که از حفاظ های بوته ای باید در نصب پایگاه های نظامی و همچنین در بخش های مختلفی مانند فرودگاه ها، مدارس و همچنین منزل نیز استفاده شود.
شما همچنین در مجتمع های مسکونی و همچنین هتل ها و زندان ها میتوانید از حفاظ بوته ای استفاده کنید.
کاربرد بالای این محصول باعث می شود تا به صو
گفتمش آهای ! ماه پیشانو ؟
گفت جون جونم؟ 
گفتم احوال این روزای دلت؟ 
گفت به مثابه ی غنچه خشک شده سر بوته! 
گفتم ای بابا:/ یعنی انقده خشک ؟
گفت خونه بعثتی تون رو یادته ؟ تو باغچه تون یه بوته گل رز داشتن از دزفول آورده بودین ... یه سال که کلی غنچه سرخ داده بود یهویی هوا خیلی سرد شد ؟ غنچه ها سر بوته همون جوری سیاه شدند ؟
گفتم آره ...
گفت همون جوری. خشک نشدم از  گذشتن زمان و سر رسیدن فصل خستگی ... یهویی سوم سرما دل تازه رسته ام رو خشکوند :/
گفتم ای بابا ... ای ب
⛔️فضولی در کار خدا موقوف.
گویند روزی ملانصرالدین به دهکده ای می رفت، در بین راه زیر درخت گردوئی به استراحت نشستو در نزدیکی اش بوته کدوئی را دید؛ ملا به فکر فرو رفت که چگونه کدوی به این بزرگی از بوته ی کوچکی بوجود می آیدو گردوی به این کوچکی از درختی به آن بزرگی؟
سرش را به آسمان بلند کرد و گفت: خداوندا! آیا بهتر نبود که کدو را از درخت گردو خلق می کردی و گردو را از بوته کدو؟ در این حال، گردوئی از درخت بر سر ملا افتاد و برق از چشمهایش پرید و سرش را با
حفاظ بوته ای چیست؟
حفاظ بوته ای شاید یکی از نزدیکترین مدل ها به حفاظ های شاخ گوزنی حفاظ آهنی می باشد که از میلگرد نمره 10 نیز ساخته می شود.
این مدل از حفاظ ها در بازار با این نام شناخته می شود.
این نوع حفظا ها در واقع در بازار با عنوان حفاظ آهنی خاری و همچنین حفاظ خاری نیز شناخته می شوند.
میتوان گفت که این نوع حفاظ با الهام از بوته های خاردار در بیان تولید شده است و به همین جهت هم استفاده از آن ها بسیار مناسب است.
شما میتوانید حفاظ آهنی خاری را رو

ی پسره خیلی خوشگل و خوش تیپ تو شبکه پویا دیدهمیگه مامانم من دلم میخاد با این ازدواج کنم

تلوزیون داشت ی کارتون نشون میداد من فقط صداشو میشنیدمیهو ی صدای بامزه اومد برگشتم نگاه کردم ی مار خیلی بزرگ بود با تهجب گفتم عه این مارهگفت اره ینی تو نمیفهمی تو ک بزرگی تو ک درس میخ نی ینی نمیفهمی این ماره منم میفهمم تو ک بزرگتری از منخودتو بیارتوی من تو جونم پوستم نامدمدندتدکدکلیپ های رقص میذاشتیم با هم میرقصیدیم ب ی کلیپی رسیدیم زن و شوهر باهم میر
حفاظ بوته ای
حفاظ بوته ای جزء حفاظ‌های تیغی نسل جدید میباشد.
اکثرا برای دیوار منازل و دیوار ساختمان‌هایی که فضاهای باز مانند بالکن، حیاط یا حیاط خلوت دارند به کار می‌رود.
و به دلیل امنیت بالا، استحکام، زیبایی، قابلیت ساخت جهت انواع عرض و طول و ارتفاع و تراکم، و ضریب بالای افزایش امنیت، با استقبال عمومی مواجه شده است.
این روزها انواع مختلف حفاظ ها برای ایجاد امنیت موثر در بازار وجود دارد . یکی از این نوع حفاظ ها ، حفاظ بوته ای است.
حفاظ های
حفاظ بوته ای چگونه نصب می شود؟
حفاظ آهنی اما از مدل حفاظ هایی است که شما میتوانید به آسانی و در مدت زمان کوتاهی آن ها را روی انواع مدل ها نصب و اجرا کنید.
نصب این محصولات اما باید توسط متخصصین در این زمینه انجام گیرد.
در همین راستا اما صنایع فلزی مختلف آموزش های متعددی را ایجاد کرده است که نیاز به مهارت های خاصی دارند.
شما میتوانید از مهارت های خاص خود در این زمینه استفاده کنید و یا میتوانید از افراد مختلفی کمک بگیرید که در این زمینه به صورت تخص
خب خوشبختانه بعد از خوردن ضربات سنگین از این دنیا بلاخره قاعدۀ مبارزه‌شو پیدا کردم / اگر به کسی خوبی کردی مراقب باش ممکنه همون شخص چند وقت دیگه دلت رو بشکونه / بعد از خوبی کردن اصلاااا انتظار خوبی متقابل رو نداشته باش / فقط مراقب باش بعد از اینکه خوبی کردی و اون خنجرو از پشت فروو کرد تو ناراحت نشی چون انتظارشو داشتی / خوبی کن ولی منتظر عواقبشم باش... / از خوبی کردن خوشحال نباش که من خوبی کردم پس اونم... نه از این خبرا نیست...همین باعث میشه که از تعد
من اینجا ، لب دریاچه، جلوی انعکاس ماه روی آب دریاچه، دارم یکی یکی می‌شمرم قدم‌هایی رو که ازش دور شدم.
سایه‌ها هم کم و بیش هستن. پشت درختا، لای بوته‌ها و توی آب سرد دریاچه. سنگینی‌ نگاهشون رو روی خودم حس می‌کنم.صدای زمزمه‌هاشون توی گوشم می‌پیچه.نمی‌دونم ماهیا خوابن یا بیدار. باد می‌وزه و سطح دریاچه‌ رو می‌لرزونه. بوته‌ها و شاخه‌ها خش خش می‌کنن. من هنوز آرومم. به آسمون صاف نگاه می‌کنم. ستاره‌ها مثل همیشه براق و درخشنده راه درست رو نشون
به قلم جناب «یک دارابکلایی» : با سلام. به نوشته شما (اینجا) مطالبی می‌افزایم. درست است که به بچه بسیاری از حیوانات از جمله گربه (بامشی)، سگ، اردک (سیکا) و غاز، کاته می‌گویند، اما برای همه حیوانات این لفظ اطلاق نمی‌شود. به بچه گاو، «گوک»؛ خر و اسب، «کاره»؛ خوک (خی)، «کوله»؛ گوسفند، «وره»؛ بز، «کاله» و یا گاهی «کاته»؛ مرغ (کرک)، «چینکا یا چیندکا» گفته می‌شود.

در مورد ریشه آن هم احساس می‌کنم نباید از کلمه «کوتاه» باشد. چون در مقابل آن «ماره» ق
همه جا رو مه گرفته بود بوته های حرس نشده در هم پیچ وتاب خورده بودند. انتهای درختان قد بلند رو نمی شد پیدا کرد.هنوز گیج و مبهوت اطرافم رو نگاه می کردم.
از جام بلند شدم سویی شرت پاره پورم رو مرطب کردم به عقب برگشتم وبه بالای دره نگاه کردم،واو چه ارتفاعی من از این جا افتادم و هنوز زندم صدای پایی شنیدم به سرعت برگشتم کسی نبود؛حتما صدای باد بوده .
با اولین قدم بوته های سمت راست کنار درخت سوم تکان خوردند.شاید صدای حرکت خرگوش بوده. با هر قدم صدای پای با
قیمت حفاظ بوته ای چقدر است؟
حفاظ بوته ای یکی از مدل های حفاظ هایی است که به نوع خود مدرن هستند.
این نوع حفاظ ها معمولا نسبت به سایرین قیمت مناسب تری دارد و مقرون به صرفه هستند.
این نوع از حفاظ ها برای ساختمان های مختلف با کاربری های مختلف ساخته می شوند.
در بین تمامی انواع حفاظ هایی که تولید می شوند میتوان گفت که قیمت حفاظ بوته ای اما به نسبت بیشتر است.
این نوع محصولات به واسطه قیمت مناسبی که دارند فروش آن بسیار بیشتر از سایرین. قیمت مناسب این مدل
کد محصول: E_21101گز خوریجنس: برنجطرح: گل و بوته
قلم: برجستهپرداخت: پتینهقیمت: ۷۰۰ هزار تومان
قیمت درج شده، به روز (جدید) است. ابعاد تقریبی می باشند.
سفارش کالا:
ارسال کد کالا با واتساپ، تلگرام، دایرکت
 پیامک به شماره ۰۹۱۰۳۸۵۴۵۶۲
پیج اینستاگرام:⁦rayan_handicrafts کانال تلگرام:t.me/rayan_handicrafts
قیمت حفاظ بوته ای چقدر است؟
حفاظ بوته ای یکی از مدل های حفاظ هایی است که به نوع خود مدرن هستند.
این نوع حفاظ ها معمولا نسبت به سایرین قیمت مناسب تری دارد و مقرون به صرفه هستند.
این نوع از حفاظ ها برای ساختمان های مختلف با کاربری های مختلف ساخته می شوند.
در بین تمامی انواع حفاظ هایی که تولید می شوند میتوان گفت که قیمت حفاظ بوته ای اما به نسبت بیشتر است.
این نوع محصولات به واسطه قیمت مناسبی که دارند فروش آن بسیار بیشتر از سایرین.
قیمت مناسب این مدل
سنبل الطیب (البته املای درستش سنبل التیبه! ولی خب اینطوری هم معروف شده دیگه!!) یا علف گربه (نام علمی: Valeriana officinalis) گیاهی است که بوته ای استوار و چندساله دارد و در اروپا و بخش‌هایی از آسیا می‌روید. دارای ریشه‌ای کوتاه و بوته‌ای با ارتفاع بین ۵۰ تا ۱۵۰ سانتی‌متر می‌باشد.

ادامه مطلب
مقایسه حفاظ شاخ گوزنی و بوته ای
اکثر شرکت ها امروزه با توجه به شرایط ایجاد شده بیشتر از حفاظ های نسل جدید که همان حفاظ شاخ گوزن ، حفاظ بوته ای ، حفاظ نیزارحفاظ ایستاده ، نیزه ای  و انواع دیگر این گونه حفاظ ها برای امنیت استفاده می کنند.امروزه با توجه به شرایط ایجاد شده بیشتر از حفاظ ها برای امنیت استفاده می کنند.حفاظ ها مدل ها و رنگ های متفاوتی نیز دارند که امروزه دو نوع از حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ بوته ای پرفروش ترین حفاظ های بازار هستند . حفاظ ه
تَن پاک کُن ( تنباکو )!
در زمانهای قدیم جذامی ها و صاحبان جراحات و بیماریهای پوستی واگیر دار را از شهر ها رانده و نفی بلد می کردند.گویند در زمانهای قدیم در شهری یکی از این بیماران را بیرون کرده و در بیابان رها نمودند و به حال خویش وا گذاشتند. مرد بیمار چون شب رسید و سرما بر وی مستولی شد  ناگزیر بوته ها و علف های دور و بر خود را جمع کرده و آتش زد. از آن پس هر شب همین کار را میکرد.بعد از چند روز متوجه میشود که زخمها و جراحت پوستش کاهش پیدا کرده و حتی از
عامل بیماری : Gibberella fujikuroiعلایم بیماری : علایم بیماری معمولا با دراز و رشته رشته شدن نشا یا این که بوته ها در مزرعه نمایان می گردند . گیاه چه های آلوده و کثیف غالبا تعدادی سانتی متر طویل خیس از گیاه کوچک های تندرست شده , به رنگ سبز روشن یا این که زرد رنگ در می‌آیند .این زردی از انتهای بوته آغاز می شود . جمعی از گیاه کوچک ها در خزانه و چند بعداز انتقال به مزرعه از دربین می میرند . جمعی از نشا ءهای آلوده و کثیف ممکن است علایم فوق را نداشته باشند , چه بس
 رُزها یا گل سُرخ ها یکی از مهمترین دسته گیاهان میباشد که انواع شناخته شده آن به بیش از ۲۰۰۰۰ گونه و واریته مختلف تخمین زده میشود .
 رُز، یا گل سُرخ ، جنسی ازخانواده گل سُرخ ها یا(Rosacea) رُزاسِه میباشد که بوته هایش پاکوتاه و پا بلند و رونده با ساقه های چوبی است و در بعضی گونه ها برگهایش غیر دائمی و در برخی دائمی میباشد .
 در اقسام اصلی و اولیه بوته ها صورت بدوی خود را داشته ، بصورت کُرپه و پُر تیغ و خار میباشد ، ولی پس از گشنگیری و بدست آوردن اقسام
تحقیق در مورد بیماری‌ های فیزیولوژیک
چکیده مقاله:
بیماریهایی که در اثر کمبود مواد غذایی روی برنج ایجاد می‌شود.
کمبود آهن سبب از بین رفتن سبزی برگهای جوان و در نتیجه زردی آنها می‌گردد. برگهای مسن‌تر ممکن است زرد شوند و در اثر کمبود مفرط، بوته‌ها معمولاً می‌میرند. علائم اولیه معمولاً 4 تا 5 هفته بعد از نشاء‌کاری اتفاق می‌افتد.
کمبود منگنز باعث ایجاد خطوط زرد بین رگبرگها از نوک به سمت قاعده برگها می‌شود که بعداً قهوه‌ای تیره و نکروز می‌
دوباره سُر خوردیم تو سرما... باران می‌بارید امروز نم‌نم و سرعت وزش باد ۳۷ کیلومتر بر ساعت، و همان عامل اصلی سرمای استخوان سوز اینجاست، باد سرد شدید :-| رسیدیم کنار بوته تمشک پارک همیشگی، باقیمانده تمشک‌ها از سرما خشک شده بودند، نگاه لیلی مانده بود روی تمشک‌های خشک شده... کلی گشتم در بوته، بالا پایین و برای لیلی می‌گفتم که فصل تمشک تمام شده جانِ مامان که یک دانه تمشک دیدم، هورا :) یه تمشک آبدار سیاه زیر یک برگ در امان بود از سوز سرما... شد برای
روش های نصب حفاظ بوته ای
 روش های نصب حفاظ بوته ای با توجه به بستر کار تعیین می گردد، همچنین در مورد دیوارهای با درپوش سنگی، دیوارهای با درپوش فلزی و یا موارد خاص به اختصار مطالبی بیان شد. در این مقاله سعی بر این می باشد که این روش ها بعلاوه نکاتی راجع به برخی شرایط موجود و خواسته های کارفرمایان نیز بطور کامل بررسی شوند.
ادامه مطلب
حفاظ بوته ای در اهواز :
با توجه به اینکه حفاظ شاخ گوزنی در دو نوع درجه یک و درجه دو  تولید میشود به خصوص نصب حفاظ شاخ گوزنی درجه 2 با تراکم پائین سبب شده است که در برخی از معابر و محلات جلوه و شکل  ساختمانی که از این نوع نرده حفاظ استفاده میکردند خراب شود ، تولید کنندگان حفاظ شاخ گوزنی به خصوص گروه تولیدی کسائی در اهواز اقدام به طراحی نرده حفاظ روی دیوار با شکل و ساختار بسیار زیبا و در عین حال ایمن تر کردند . این حفاظ به الهام گرفتن از بوته های رو
حفاظ بوته ای در اهواز :
با توجه به اینکه حفاظ شاخ گوزنی در دو نوع درجه یک و درجه دو  تولید میشود به خصوص نصب حفاظ شاخ گوزنی درجه 2 با تراکم پائین سبب شده است که در برخی از معابر و محلات جلوه و شکل  ساختمانی که از این نوع نرده حفاظ استفاده میکردند خراب شود ، تولید کنندگان حفاظ شاخ گوزنی به خصوص گروه تولیدی کسائی در اهواز اقدام به طراحی نرده حفاظ روی دیوار با شکل و ساختار بسیار زیبا و در عین حال ایمن تر کردند . این حفاظ به الهام گرفتن از بوته های رو
الهه وسط فرش خوابش برده بود. هیچ کس دلش نیامد بلندش کند و روی تشک بذارد. مبادا که بدخواب یا بیدار شود.
دخترک سه ساله اش از خستگی پشت بوته های خار خوابش برده بود. تنها، از قافله جا مانده، دور از عمه ای که سپر بلا شود. با تازیانه بیدارش کردند. سلام بر رقیه ی حسین.
من شه پیر ننای دور بگردم، مه دل چه بی قراره
کمر بیه دلای دور بگردم، مه دل چه بی قراره
شه اون صبح روجای دور بگردم، مه دل چه بی قراره
ونه سرخ عصای دور بگردم، مه دل چه بی قراره
مه دل چه بی قراره، به عشق جان ماره
ونه چشم انتظاره
ادامه مطلب
پیچ امین‌ الدوله گونه‌ای از گیاهان گلدار چندساله از جنس Lonicera و از تیره آقطیان است نام آن در انگلیسی Lonicera caprifolium هست. پیچ امین الدوله به سه منظور پرورش داده می‌شود:
به‌عنوان یک گیاه رونده یا یک گیاه رونده معطر و حتی به‌عنوان یک بوته با گل‌های رنگی. یاس امین الدوله تابستانی یکی از انواع بسیار جذاب یاس می‌باشد، که بسیار رونده و مقاوم می‌باشد و تا ارتفاع ۶ تا ۹ متر بلند می‌شود. این گیاه تیغ ندارد، به‌همین دلیل برای مرتب کردن آن بر روی سطوحی

تازه وارد کلاس دوم شده بودم هنوز تصور و باورم از دنیا کودکانه  بود. مادر هرسال در حیاط خانه نیلوفر می‌کاشت. نیلوفر ما آن‌قدر قد می‌کشید که برادرم یک نخ به بوته نیلوفر وسر دیگر آن را به پایه ی  آنتن پشت بام می‌بست. البته که هرگز نیلوفر ما تا پشت بام نمی‌رسید و فصل عمرش سر می‌آمد. اما حیات خانه ما را خیلی زیبا می‌کرد. من همیشه فکر می‌کردم خدا در آسمان‌هاست و چون قد نیلوفر ما خیلی از من بلندتر بود از هرکس و هرچیز که ناراحت می‌شوم و یا هر وقت

سه تا گربه دیدم . دیشب توی تاریکی کوچه مان سه تا گربه دیدم .از غصه های دلم و برای پرت کردن حواس مجروح خودم،قصد کرده بودم سالاد زمستانی درست کنم. لوازم سنگینش را خریده بودم و می رفتم سمت خانه، گل کلم و هویج و کرفس و اینطور چیزها . گربه ها جزء لاینفک محله ی ما هستند . اما این سه تا فرق داشتند، هر سه یک شکل و یک رنگ و یک اندازه بودند و در قاب نگاه من این طور جانمایی شده بودند : اولی داشت استخوان گردنی را که از پلاستیک زباله ها بیرون کشیده بود می لی
بچه هایی که من رو میخونین، اگر اینستاگرام حقیقی دارین (یعنی گل و بوته و چمنزار عکستون نباشه :پی و ۰ نفر فالوءر و دویست نفر فالویینگ نداشته باشین اینجوری این حس به ادم متبادر میشه که شما فقط بیننده ای و دوست نداری کسی بیننده ت باشه :پی) آدرستون رو برام بذارین :)

پ.ن: نگم دیگه که کامنتا تایید نمیشن :)

گاهی آدم دلش میخواد حافظه اش از بعضی خاطره ها پاک شه
هیچ اثری نمونه ازشون ...
سر هیچ چهارراه و بی راه و بن بستی هم دوباره بهشون برنخوره ...

+ امروز دیدم بوته گوجه ای که خودرو توی گلدون مرجانم درومده بوده، چنتا گوجه سبز کوچولوش، قرمز و خوشگل شده. خوشحال شدم.

+ می شود تو برای دل ما "فالله خیر حافظا" بخوانی؟ 

روزی پادشاهی اعلام کرد به کسی که بهترین نقاشی صلح را بکشد، جایزه بزرگی خواهد داد. هنرمندان زیادی نقاشی هایشان را برای پادشاه فرستادند. پادشاه به تمام نقاشی ها نگاه کرد ولی فقط به دوتا از نقاشی ها علاقه مند شد. در نقاشی اول، دریاچه ای آرام با کوه های صاف و بلند بود. بالای کوه ها هم آسمان آبی با ابرهای سفید کشیده شده بود. همه گفتند: این بهترین نقاشی صلح است. در نقاشی دوم هم کوه بود ولی کوهی ناهموار و خشن، در بالای کوه آسمانی خشمگین رعد و برق می زد
در یکی از روستاهای کوهستانی "دیاربکر" ترکیه ، آموزگار دبستانی بنام احمد در درس ریاضی به شاگردانش میگوید که اگر در یک کاسه ۱۰ عدد توت فرنگی باشد، در 5 کاسه چند عدد توت فرنگی داریم؟
دانش آموزان: آقا اجازه، توت فرنگی چیه؟
معلم: شما نمیدانید توت فرنگی چیه؟
دانش آموزان: ما تابحال توت فرنگی ندیده‌ایم.
معلم فکری به نظرش میرسد، مقداری از خاک آن روستا را به یک مؤسسه کشت و صنعت در شهر "بورسا" فرستاده و از آنها سوال میکند که آیا این خاک برای کشت توت فرنگی
دردانه کودکم
- برای دخترم، رهایم..

دردانه کودکم
رهای کوچکم
با خنده های ناب
بر بوته های سبز زندگی،
گل می کنی!
با هر بهانه ات
با عشوه های ناز
و چشمان سیاهت چه می کنی!
شیرین زبانِ من
از باغِ کلام تو 
هر واژه چیدنی است!
آهنگ بابایی گفتنت،
لحنی شنیدنی است.
...
در اوج شادی ات
کودک بمان همیشه
به دامان زندگی...

سعید فلاحی
نکاتی در مورد حفاظ بوته ای
 نکاتی در مورد حفاظ بوته ای : همه ما حفاظ هایی را بر بالای دیوار خانه و ویلا یا بر فراز پنجره ساختمان ها دیده ایم، اما شاید کمتر با نسل جدید این حفاظ های نرده ای آشنا باشیم.نسل جدید حفاظ ها که در بازار بیشتر به اسم حفاظ بوته ای و حفاظ شاخ گوزنی شناخته شده هستند، هم زیباتر می باشد و هم امنیت بالاتری را دارند یا به بیان دقیق غیر قابل عبور می باشند.

در مورد کالایی صحبت می کنیم که نه واردات دارد نه صادرات و نه نیازی به گ
با هم رفتیم به محل تولدش، همه جا را نشان ما داد و گفت: 
اگر روزی آقا به من اجازه دهند از شغلم کناره بگیرم، حتما به روستا بر می‌گردم و دوباره کار پدرم را انجام می‌دهم.
پدرم کشاورز بود، تمام این بوته‌ها را با دست خودش کاشت، دوست دارم برگردم و یک کار درآمدزا از همین بیابان که کسی برای ارزش قائل نیست برای جوانان روستا مهیا کنم.
از صبح می خواستم این پست رو بنویسم هی گفتم حالا کار دارم بعدا. الان ولی شب هست.

روزها اگر خیلی باد نیاد و بارونی نباشه میرم رو میز تو حیاط کار میکنم. بعد خب اینجا جک و جونور خیلی زیاده دیگه! هی مارمولک در سایزهای مختلف میاد کت واک میره و مورچه و سوسک و ... میرن و میان و ... :))
خب اینا جدید نیستند و همه جای دنیا هستند و البته که اینجا بیشتر هستند و ما تو خونه هم گاهی داریمشون.

ولی همین جور که نشستم کار میکنم از تو بوته و درختچه های اطرافم صدای حرکت پ
گُر وه شی - سُ مه رووق gor va shi - so ma roogh
باسلام و احترام طبیعت اسفاد هم نعمت های خاص خودش را دارد  در فصل  زیبای بهار چنانچه بارندگی زیاد باشد معمولا ، روز بعد از بارندگی می توان  قارچ  پیدا کرد آن هم قارچ طبیعی که هم ساخته دست انسان نیست و هم طعم ولذت خاصی دارد و این همان قارچی است که اسفادیها به آن سُ مه رووق ، گُر وه شی یا ته بل که می گویند.                                   روزهای پس از بارندگی های زیاد، می توان این نعمت خداوند را بچینیم . در دامنه کو
ضرورت وجود محافظ برای ساختمان های مختلف
حفاظ بوته ای امروزه ضرورت محافظت از منازل مسکونی و یا سایر آپارتمان ها با توجه به آمار بالای سرقت به خوبی حس می شود
و تمامی ساکنین خانوارها که در آپارتمان ها یا خانه های مسکونی حیاط دار زندگی می کنند،
وجود محافظی روی سر در ساختمان خود را به خوبی حس می کنند
تا به این منظور شب را با خیالی آسوده بر بالین نهاده و هیچ گونه خطری آن ها را تهدید نسازد.
به همین منظور در جهت پیشبرد امنیت در ساختمان های مسکونی و آپا
افتادن گل‌های نر خیار کاملا طبیعی است.چون فرایند گرده افشانی خود را انجام داده اند. حتی برخی گل‌های نر که تازه رسیده اند، قبل از رسیدن گل‌های ماده یا حتی رشد اولین میوه سقوط خواهند کرد و سپس آن گل‌های نر که کار باروری خود را انجام می دهند سقوط می کنند که نشان دهنده گرده افشانی موفقیت آمیز بوده است. افتادن گل‌های ماده پس از رشد به اندازه میوه نیز کاملا طبیعی است.
شرایط آب و هوایی، مانند گرمای بیش از حد و یا سرما، می‌تواند باعث عدم فعالیت گرد
دانلود کتاب احمد اسماعیل در بوته نمود و نقد 
بسم الله الرحمن الرحیم
کتابی جامع در نقد جریان احمد اسماعیل بصری موسوم به دجال بصره ، به تالیف محقق گرانقدر آقای اکبر بیرامی که این کتاب را در ۴۷۴ صفحه جمع آوری کرده اند.شبهات فراوانی از سوی فرقه دجال بصره به بنیان گزاری مدعی دروغین احمد اسماعیل بصری را واکاوی نموده و از نگرشهای گوناگون آن شبهات را مورد نقد و بررسی قرار داده است.
آنچه در این نوشته خواهید خواند:۱- نکات دهگانه در باره فرقه انصارالمه
حفاظ نامنظم چیست ؟!
حفاظ نامنظم در واقع نوعی از حفاظ های اهنی می باشد که برای امنیت ساختمان بسیار کارامد هستند. این حفاظ ها معمولا برای تمامی ساختمان ها اعم از تجاری و مسکونی قابل استفاده هستند.
این حفاظ ها به دلیل شکل ظاهریشان به این نام معروف شده اند و انواع مختلفی نیز دارند. این حفاظ های نامنظم دارای میله گرد هایی هستند که به شکل نامنظم بر روی هم قرار گرفته و دسترسی را کاملا سلب خواهند کرد.
این حفاظ ها بر اساس نوع نمای بیرونی ساختمان ها دار
نرده حفاظ  چیست؟
شاید یکی از نزدیکترین مدل ها به حفاظ های شاخ گوزنی نرده حفاظ  باشد. این مدل از حفاظ ها در بازار با این نام شناخته می شود. این نوع حفظا ها در واقع در بازار با عنوان حفاظ بوته خاری و همچنین حفاظ خاری نیز شناخته می شوند. میتوان گفت که این نوع حفاظ با الهام از بوته های خاردار در بیان تولید شده است و به همین جهت هم استفاده از آن ها بسیار مناسب است. شما میتوانید نرده حفاظ  را روی دیوار و همچنین روی فنس ها و پنجره ها مورد استفاده قرار ده

از مدل های دیگر نرده روی دیوار می توان حفاظ نیزار را نام برد طرح اصلی این محصول برگرفته از نیزارهای موجود در جنوب کشور می باشد.
تولید حفاظ های  نیزاری و نرده روی دیوار با توجه به هزینه براورد شده مشتری ساخته میشود.
یک نکته ی بسیار مهم در حفاظ ها ی نیزار  این است که:
این نوع حفاظ دارای نقاط جوش بسیار کم تری در مقایسه با سایر نمونه هاست.
زیرا در این حفاظ ها میلگرد ها مستقیما به شاسی جوش می خورند.
این نوع حفاظ ها بر خلاف حفاظ های شاخ گوزنی و بوته
هوای اردیبهشتِ
ساعت چار و نیم عصر

صدای بارون میاد...
تو توی یک حیاط سر سبز دراز کشیدی روی یک تخت زیر سقف بالکن حیاط، دور تا دور درخت های بلندِ، باغچه پر سبزی خوردن
و بوته گوجه و بادمجون محلی..
صدای شاد گنجشکها میاد فقط
و بارون
توی خیالتم همه چی مرتب و اروم
از هیشکی ناراحت نیستی چون توقعی نداری
برا هرچی که احتیاج داری به هر حال راهی پیدا میکنی
حتی اگر قراره چیزی از وسایل خونه تو بفروشی پولشو جور کنی
یا کار کنی یا خودت سختیاشو بکشی

فقط آرامش ر
در دل خویش مجموعه ای از نفرت دارم. یک بوته ی عظیم تنفر در قلبم روییده است، منی که همیشه جز محبت مرام دیگری نمی دانستم. چه بر من رفته ای استاد؟ چه بر من اورده ای استاد؟‌این حجم از تنفر در من ای استاد ... 
و منی که کهیر می زنم از حرف زدن با تو. و تویی که هیچ چیز برایت مهم نیست. و تویی که لم می دهی و نان سنگک گنده را از ان زیر میز در می اوری و فرو می کنی توی ارده -جلوی لپتاپت -. و تویی که دو لوپی می خوری و هیچ چیز این جهان برایت مهم نیست. 
و منی که در تنفر مست
آب در شارستان جاری بود 
کوه در سبزه ی دانایی بود 
شار از لذت شوق می لغزید 
حس موسیقی دل پیدا بود 
                            بوته را شادی بود 
                            بلبلی بی دانش می نوشید 
دختری زیبا رو پا بر آب می شویید
    گاه هر تنهایی شیدا بود 
    قلعه ای بر یک اوج 
    نبض سعادت می داشت 
    آسمانش مهتاب 
مادری بر یک بام فال ستاره می چید 
مهر او جاری بود 
دست او جادو بود 
        تا که آن شارستان جاری بود 
        لذت نور چراغ می تابید 
        قل
از لابلای توری خاک گرفته و نرده های حفاظِ پنجره ...یک آسمان با ابرهای خاکستری و درختانی که سبز ایستاده اند ...و صدای رسای رودخانه ...که بی امان جاری است ...
صدای بیل زدن زمین می آید ...
بوی نعنا و ریحان پیچیده است توی دستانم 
بوته های گلپرِ نزدیک رودخانه ...
سیب های کالِ روی درخت
میوه های سرخ و کوچک رزبری 
سبزی هایی که عمه برایمان کاشته است ...
نسیمی که گاه به گاه روحمان را نوازش میکند...
صدای پرنده هایی که این حوالی پرسه میزنند ...
دو تا کلاغی که آمده اند
کنار یک خلوت عاشقانهدستهایم را گرفتی و عشق آغاز شد!
من نمی‌دانستم که عشق از دستهای تو می ریزد به چشمان من!و اینگونه،مرا سبز کردی در بهاران آغوشت!
عشق داشتن تومثل رویای زندگی در سرزمین شعرعشق داشتن تومثل بزرگ‌ شدن تدریجی سرو کنار جوی عاشقیعشق داشتن تومثل خوابی که بیدار شدنش آغاز مرگ‌ است!
سحر،در‌گوشم چلچله ای شعری از تو خواند،می خواهم بهاران را لمس کنممی خواهم،میان هزاران بوته بنفشهتا می وزد باد میان گیسوانتمی خواهم بکارم دستهایم را برا
افزایش عملکرد ریشه در مزارع چغندرقندچغندرقند بر خلاف اکثر محصولات زراعی که بر اساس وزن خریداری می شوند با دو فاکتور وزن و درصد قند (عیار) خریداری می شود:برای بالا بردن مقدار محصول در واحد سطح لازم است نکات زیر در نظر گرفته شود:1) استفاده از بذور اصلاح شده مناسب کشت هر منطقه2) آبیاری کامل و صحیح و استفاده مفیدتر از منابع آب با توجه به کمبود شدید آب در اکثر مناطق کشور و  ‌تناسب سطح کشت با آب موجود3)  داشتن دقت فراوان در جهت ایجاد تراکم مطلوب بوته
تحقیق درباره خیار
↓↓  لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت  فایل:  word    (قابل  ویرایش و آماده پرینت) تعداد  صفحات:25     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : مقدمه خیار (Cucumis sativus) گیاهی از تیره کدوئیان است که اقسام گوناگون دارد. میوه‌اش درشت و سبز یا سفیدرنگ است. بوته آن مانند بوته خربزه است. واژه خیار ریشه و بنیاد فارسی داشته و از فارسی به زبان ...دریافت فایل
حدود 2 ساعت درباره‌ی این حرف زده بودیم که «تو با من حرف نمی‌زنی و بهم اهمیت نمی‌دی! فقط دنبال لاس زدنی و من این مدل رابطه رو نمی‌خوام!» گفته بودم که بالاخره بعد از 4 سال تنها شدیم؛ بعد از 20 ثانیه روی تخت بودن از من خواست که تاپم را دربیاورم! واقعا اگر جای او بودم در خیابان پشت بوته‌ها قایم می‌شدم، نه اینکه لبخند بزنم و به نشانه‌ی سلام سرم را تکان بدهم! البته ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود و بعد از عوض کردن عکس پروفایلم در تلگرم، دوباره پیام د
خواب خوش در هر چمن خواهد ، برون از سایه ها
✨✨✨
ابراهیم_ابوالقاسمی
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
نرده آهنی :
از زندگی دوران باستان تا زندگی مدرن امروزی، همیشه انسان نیازمند ترفندهایی برای افزایش امنیت محل زندگی خود بوده که راه حل آن نیز از ابتدا تاکنون نصب حفاظ ساختمان بوده است.
وقتی انسان‌های اولیه در غارها زندگی می‌کردند
برای حفاظت خود از حمله‌ی حیوانات وحشی، تله‌ها و حصار هایی از چوب درختان و شاخ های بزرگ حیوانات مثل شاخ گوزن در نزدیک محل زندگیشان کار می‌گذاشته‌اند تا حیوانات و یا دشمن به دام افتاده و نتوانند وارد غار و محل زندگ
نیدلمن در مدت سکونت‌ش در آلمان مجذوبِ فلسفه‌ی قدرت و شیفته‌ی حزبِ 'ملی‌گرایان سوسیالیست' بود ؛ اما وقتی پیروان این فلسفه و اعضای این حزب به قدرت رسیدند و تصمیم به سوزاندنِ نیدلمن و هم‌کیشان‌ش گرفتند ، نیدلمن تصمیم گرفت ضمن تجدیدِ نظر در عقاید فلسفی‌اش موقعیتِ جغرافیایی‌اش را نیز تغییر دهد . او از یک بوته‌ی پُر شاخ و برگ به عنوانِ ابزارِ استتار خود استفاده کرد و با حرکت در امتداد جاده‌ای منتهی به مرز ، پس از دو سال توانست از خاک آلمان خ
آشنایی با خواص و مضرات گیاه اسپند
اسپند یک بوته چندساله است که می تواند تا 1 متر ارتفاع داشته باشد، اما معمولاً 0.3 متر ارتفاع دارد. در خاک خشک، ریشه های گیاه می تواند به عمق 6.1 متر برسد ؛ یک گیاه انبوه با ظاهری شبیه به سیخ، به مانند برگ های نوک تیز که به چند بخش محدود تقسیم شده است.این گیاه سه کپسول را حمل می کند که در حدود 1 تا 1.5 سانتیمتر قطر دارند و حاوی بیش از 50 دانه هستند.

ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم

دیر زمانی است که در نوشتن بی همت ام. روزی که این مقام را آماده کردم تا افکارم را در بوته ی نقد و تشریح قرار دهم، تا امروز، چرخ گردون هزار چرخ خورده و از من صدایی در نیامده. خودم هم تغییر کرده ام. افکارم هم...
این دفترچه ی دیجیتال، حداقل می توانست یادآور خاطراتی باشد از گذار عمر، اگر به مرکب قلم سواری داده بود.
از مراتب فضل بی بهره ام. آنچه خوانده اید و خواهید خواند، همه از کلام و معنا، زاییده ذهن ملول من است. جز آنچه در حصا
مواد لازم برای درست کردن قلیه ماهی :
ماهی: 2 کیلوگرم(از نوع ماهیهای شیر،سنگسر،هامور یا شوریده)
پیاز متوسط :3 تا 4 عدد
گشنیز : 1 کیلوگرم
شنبلیله: 250 گرم
تمبر هندی : 200 گرم
زردچوبه : 2 قاشق مرباخوری
فلفل قرمز کوبیده شده :به مقدار کم(به نسبتی که میل داریم غذا تند باشد)
سیر: 1 بوته
روغن :200 گرم

ادامه مطلب
هفته گذشته را با هانریش بل( نان سالهای جوانی) و گراهام گرین(سفرهایم با خاله جان،باخت پنهان) به سر آورده بودم. گراهام گرین آدم را به سفر می برد در زمان...سفری با نور کم و اطلاعاتی کمی بیشتر...سفری دور و دراز تنها به شیدایی این پرسش که عشق چیست و کیست و ....ظالمان در زمین 
سفر بود اما گرسنگی روحیه من کاملا برطرف نمی شد. 
این هفته با عجله ای که داشتم نمی توانستم یک نویسنده جدید را امتحان کنم...محافظه کارانه سیندخت علی محمد افغانی را انتخاب کردم و با خود
▫️
سینه من می سوخت ،
می خواستم که باتو سُخن گوید ،
اما صدایم از گره کوته بود ،
در سایه بوته ،
هیچ نمی روید ...
#فروغ_فرخزاد
─═┅✰❣✰┅═─
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
مواد لازم جهت درست کردن آش دوغ
برنج 1 پیمانه
تخم مرغ 1 عدد
ماست ترش 2 کیلو
نخود 1 پیمانه و نیم
گوشت چرخ کرده 200 گرم
پیاز رنده شده 1 عدد
آب 2 الی 2 و نیم لیتر
سبزی آش پاک شده  نیم کیلو
سیر یک بوته خرد شده
نمک به میزان لازم
طرز تهیه کامل آش دوغ اردبیلی

ادامه مطلب
دیشب سراغ کوچه های قدیمی خاطر رفتم . . . . هنوز هم همانی بود که بود . . . .  رد پاهای عاشقی ، اون بوته  یاس رازقی، کافه مجنون . . . . کافه مجنون ، هنوزهم پرشاخه بود وبا آن سایه مهربانش، و وقتی باد توی گیسوان برگی ش می پیچید ، زمزمه عاشقی . . . . وهنوزهم سینی فنجان چای تازه رو تو دستش  برا ی آنهایی که لحظه ای کنارش می نشینند،  تعارف میکرد . . . .
یادم آمد چه راحت همه این سادگی هارو با جاروی  فراموشی کشیدن ،روی رد پاهااز یاد بردی .  . . . ،کاش همین قدر که یادم هست
پرورش چای در منزل
چای گیاهی بوته ای و همواره سبز است که گلهای آن زرد-سفید که شش تا هشت گلبرگ را دارا می باشد .برگهای تازه روئیده شامل پنج درصد کافئین است . برگهای جوانتر و سبز روشن است که برای تولید چای کاربرد دارد. پشت این برگهای جوان کرکدار است. برگهای قدیمی تیره رنگ هستند. ترکیبات شیمیایی برگها هنگام رشد و نمو تغییر می کند پس سن برگ ها روی کیفیت چای اثر می گذارد.
چای اصولا در بخش هایی با صد و پنجاه سانتی متر بارندگی در سال و مناطق گرمسیری و نیم
جالبترین نکته درباره‌ی این گل رنگ آن است. گلبرگ‌های این گیاه رنگ آبی مایل به سبز دارد. گفته می‌شود که اصالت این گل به جنگل‌های بارانی فیلیپین برمی‌گردد. قد گل جید وین نیز چیزی در حدود 1 متر است و از جمله گیاهان بلندقد به شمار می‌آید. اغلب، این گل را با بوته‌های نخود و لوبیا در یک خانواده قرار می‌دهند. بد نیست بدانید که امروزه شمار جید وین‌ها به شدت رو به کاهش است زیرا جنگل‌ها و مناطق مناسب برای آن‌ها رو به نابودی گذاشته‌اند.
منبع : عجیب ت
برنج 1 پیمانه
تخم مرغ 1 عدد
ماست ترش 2 کیلو
نخود 1 پیمانه و نیم
گوشت چرخ کرده 200 گرم
پیاز رنده شده 1 عدد
آب 2 الی 2 و نیم لیتر
سیر یک بوته خرد شده
نمک به میزان لازم

ادامه مطلب
تقدیم به ساحت انسان کامل ...

شاهدان گر دلبری زین سان کنند
زاهدان را رخنه در ایمان کنند
هر کجا آن شاخ نرگس بشکفد
گلرخانش دیده نرگسدان کنند
ای جوان سروقد گویی ببر
پیش از آن کز قامتت چوگان کنند
عاشقان را بر سر خود حکم نیست
هر چه فرمان تو باشد آن کنند
پیش چشمم کمتر است از قطره‌ای
این حکایت‌ها که از طوفان کنند
یار ما چون گیرد آغاز سماع
قدسیان بر عرش دست افشان کنند
مردم چشمم به خون آغشته شد
در کجا این ظلم بر انسان کنند
خوش برآ با غصه  ای دل ک اهل راز
ع
مشاور پرورش شترمرغ
شترمرغها در انواع زیستگاههای باز یافت می شوند. آنها معمولاً از مناطقی از بوته ضخیم یا پوشیده از درخت سنگین اجتناب می کنند و از چمنزارهای جنگلی و سایر مناطق آزاد ساکن می شوند. دشتهای نیمه خشک ، باز و چمن کوتاه معمولاً با بیشترین تراکم شترمرغ همراه است.
این مقدار موادى که گفته شده براى دو کیلو گوجه ، دو کیلو فلفل دلمه مخصوص ترشى و دو کیلو بادمجون سیاه ✅مواد لازمسبزى ترشى:شامل ترخون ، جعفرى ،شوید،نعناع،ریحون بنفش کرفس از نوع سبزیش :یک کیلو که شوید و جعفریش بیشتر باشههویج :3 عددسیر :1 بوتهفلفل دلمه اى سبز و قرمز تند(گیژله بیبار)3 عددگوجه فرنگى سفت :2 کیلو
ادامه مطلب
حفاظ شاخ گوزنی
حفاظ شاخ گوزنی– برای ایجاد امنیت منزل و جلوگیری از ورود غافلگیرانه افراد ، سارقان و حیوانات وحشی و…. ساخته میشود .
حفاظ آهنی معمولا روی دیوار نصب می شود و امنیت خانه را تامین می کند اما گاهی در بالکن ها و حتی روی پنجره نیز نصب می شود.
در سالیان دور حفاظهای به کار رفته بصورت نیزه یا سیم خاردار بوده است که دارای معایب بسیاری بودند ، ولی هم اکنون شاهد نسل جدیدی از حفاظها هستیم .
نمونه ای از حفاظ های نسل جدید:
-1 نرده آهنی دیوار-2بوته
برنج 1 پیمانه
تخم مرغ 1 عدد
ماست ترش 2 کیلو
نخود 1 پیمانه و نیم
گوشت چرخ کرده 200 گرم
پیاز رنده شده 1 عدد
آب 2 الی 2 و نیم لیتر
سیر یک بوته خرد شده
نمک به میزان لازم

ادامه مطلب

مواد لازم برای درست کردن قلیه ماهی :ماهی: 2 کیلوگرم(از نوع ماهیهای شیر،سنگسر،هامور یا شوریده)پیاز متوسط :3 تا 4 عددگشنیز : 1 کیلوگرمشنبلیله: 250 گرمتمبر هندی : 200 گرمزردچوبه : 2 قاشق مرباخوریفلفل قرمز کوبیده شده :به مقدار کم(به نسبتی که میل داریم غذا تند باشد)سیر: 1 بوتهروغن :200 گرم 
ادامه مطلب
شترمرغ ها در انواع زیستگاههای باز یافت می شوند. آنها معمولاً از مناطقی از بوته ضخیم یا پوشیده از درخت سنگین اجتناب می کنند و از چمنزارهای جنگلی و سایر مناطق آزاد ساکن می شوند. دشتهای نیمه خشک ، باز و چمن کوتاه معمولاً با بیشترین تراکم شترمرغ همراه است. آنها همچنین در مناطق با پوشش گیاهی بسیار ضعیف قادر به زندگی هستند.
مرد طاس بازی را شروع می‌کند. راه می‌افتیم. از پشت زمین دوم تنیس می‌رویم به طرف ساحل کارون. ساحل،‌ سنگی است و بلند. آب‌،‌ آرام تن می‌کشد به صخره‌های ساحل و رو هم می‌غلتد. می‌نشینیم رو یکی‌ از نیمکت‌ها. رنگِ نیمکت،‌ سبز چمنی است. پیش رویمان کارون است با آرامشی عمیق و رازدار. هر دو سکوت کرده‌ایم. نمی‌دانیم از کجا شروع کنیم.

...

صدای سنگینِ کارون تو گوشم است. بوی تلخِ درختان بید و بوی گس درختان میموزا و بوی چمن،‌ قاطی هم،‌ کامم را پر کرده
✍ . . چهارشنبه سوری
چهارشنبه سوری،یک جشن بهاری است که پیش از رسیدن نوروزبرگزار میشود مردم در این روز برای دفع شروبلا وبرآورده شدن آرزوهایشان برگزار میکنند.
یکی از آئین های سالانه و دیرینه ی ایرانیان جشن سوری، چهارشنبه سوری یا به عبارتی دیگر چارشنبه سوری است. 
جشن سور از زمانهای بسیار دور درایران مرسوم بوده است.قبل از ورود اسلام به ایران هر سال ۱۲ ماه، وهر ماه ۳۰ روز بوده که هرکدام از این ۳۰ روز اسمی مشخص داشته است که بعد از ورود اسلام به ایرا
خدا لعنت کند من را اگه بخواهم ذره ای بی احترامی به ساحت مقدس امامزاده ابراهیم و امامزاده اسماعیل علیهماالسلام بکنم .روی سخن من با آن پیمانکار بی تعهدی است که این گنبد را ساخته .در دو مطلب قبلی در مورد کاشی کاری گفتم . دیروز دیدم روی گنبد پر از خاکشیر شده ..این یعنی چه ؟ !
 تهویه در گلخانه
- روش نصب فن های تهویه
- آب مورد نیاز خیار درختی
- مزیت آبیاری قطره ای در گلخانه
- خاک مناسب خیار درختی
- ضدعفونی کردن خاک گلخانه
- سولاریزاسیون
- کود مورد نیاز خیار درختی
- کود دهی خاک
- انواع کاشت خیار درختی
- پشته بندی در گلخانه
- تراکم کاشت خیار درختی
- نشاء کاری
- بستن بوته خیار درختی
- هرس بوته خیار درختی
برای دیدن توضیحات کامل و یا خرید پستی و یا عکس محصول اینجا را کلیک کنید
.
به آفتاب سلامی دوباره خواهم داد به جویبار که در من جاری بود به ابرها که فکرهای طویلم بودند به رشد دردناک سپیدارهای باغ که با من از فصل های خشک گذر می کردند به دسته های کلاغان که عطر مزرعه های شبانه را برای من به هدیه می آوردند به مادرم که در آینه زندگی می کرد و شکل پیری من بود و به زمین که شهوت تکرار من درون ملتهبش را از تخمه های سبز می انباشت سلامی دوباره خواهم داد می آیم می آیم می آیم با گیسویم : ادامه بوهای زیر خاک با چشمهایم : تجربه های غلیظ ت
طرز تهیه سالاد فصل یک سالاد خوشمزه و دلخواه را در ادامه مطلب ملاحظه نمایید. روی آن به صورت دلخواه کلم قرمز خیار و گوجه ها را بچینید سپس هویج را روی سالاد رنده کنید سس را خوب هم بزنید.
موادلازم:کاهو :             2 بوته کوچکخیار:                3 عددگوجه:              3 عددهویج:              2 عددشکر:               به اندازه دلخواهکلم قرمز:         1 عدد کوچکسس مایونز:     1 پیمانه کوچکآبلیمو یا آب نارنج:به اندازه لازمپرتغال آب گرفته :1 عددنمک :              ک
وانت بار نیاوران برای حمل بار 

وانت بار نیاوران تهران دارای پرسنلی حرفه ای و خوش اخلاق و هم چنین دارای ماشین های مخصوص حمل بار جهت حمل و نقل اسباب و اثاثیه، به همراه تضمین سلامت بار آماده خدمت رسانی در تهران و خارج تهران می باشد.
ماره تماس:      ۴۴۲۶۶۱۰۷ – ۴۴۲۶۶۱۰۸ – ۰۹۱۲۶۹۵۲۹۴۰

ادامه مطلب
ضمن آرزوی موفقیت برای همه داوطلبین کنکور فراگیر 98، توصیه های مهم به داوطلبین کنکور فراگیر به شرح زیر است:
1- دانشجویانی که هنوز بین انتخاب دانشگاه آزاد، پیام نور یا ... شک دارند، هر سه کنکور آزاد، فراگیر و سراسری را ثبت نام نموده و با نهایت تلاش و مطالعه هر سه آزمون را شرکت کنند و تصمیم گیری این مسأله را به زمان اعلام نتایج موکول نمایند (به هزار دلیل که مجال گفتن نیست).
2- در کنکور فراگیر، برای بالا بردن شانس قبولی، در رشته مورد نظر، گرایشی را انت
حفاظ نامنظم چیست ؟!
حفاظ نامنظم در واقع نوعی از حفاظ های اهنی می باشد که برای امنیت ساختمان بسیار کارامد هستند. این حفاظ ها معمولا برای تمامی ساختمان ها اعم از تجاری و مسکونی قابل استفاده هستند.
این حفاظ ها به دلیل شکل ظاهریشان به این نام معروف شده اند و انواع مختلفی نیز دارند. این حفاظ های نامنظم دارای میله گرد هایی هستند که به شکل نامنظم بر روی هم قرار گرفته و دسترسی را کاملا سلب خواهند کرد.
این حفاظ ها بر اساس نوع نمای بیرونی ساختمان ها دار

ادامه مطلب

ادامه مطلب

مصاحبت گون و قاصدک روزی  قاصدک همچنان بر مرکب باد می تاخت  . و ازادی را بر اوج قدرت نظاره می کرد . بوته ی گون که در زیر خاک با غل و زنجیر بسته شده بود به قاصدک  می گوید . سلام  ای قاصدک که از صد دنیا ازادی .  خوشا به حالت . منو می بینی در چه وضعی افتاده ام . پیغامی  برایت دارم . ولی در پیغامم راز دار باشی  نکند دران پیمان بشکنی و سو استفاده کنی تو را که از هر دنیایی شاد و خندانی گاهی خبری هم از من بدبخت بگیر  . نگاهی به من بینداز سالهاست در این
حفاظ شاخ گوزنی 

حفاظ شاخ گوزنی یکی از  شاخص ترین انواع حفاظ دیوار برای اهواز است ،  در تولید این گونه از نرده حفاظ روی دیوار با استفاده از بیشترین میزان طراحی و به شکل ساده  وایمن ساخته شده و هنوز هم به دلیل مناسب بودن  قیمت حفاظ شاخ گوزنی طرفداران بسیاری دارد .  در تولید حفاظ شاخ گوزنی در ۳ردیف اصلی و ۳ردیف فرعی ساخته و تولید میشود . از آنجا که تولید حفاظ شاخ گوزنی با توجه به دستگیر نبودن و آسان جوش دادن برای یک جوشکار راحت است و به زبان خودم
مواد لازم برای کال کباب
بادنجان درشت :4 عدد
مغز گردوی ساییده شده :75 گرم
سیر کوبیده :نیم بوته
آب انارترش یا آب غوره یا دانه انار:نیم فنجان
سبزی، نعناع و خلواش (خنش) و شوشاق ریز شده تازه یا خشک :1 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل :به اندازه کافی

ادامه مطلب
Height of fence shield

زمانی گفته می شد که هرچقدر نرده حفاظ بلندتر باشد بیشتر امنیت را برقرار خواهد کرد اما هم اکنون اینطور گفته نمی شود و نرده حفاظ با استاندارد 1.5 متر ساخته می شود.
ارتفاع در واقع مهم ترین بخشی است که باید به آن دقت کنید. ضمن این حرف کاربرد ها بسیاری هم برای نرده ها ایجاد می شود که شما میتوانید از آن ها بهره مند شوید. اگر شما کاربرد بیشتری دارید، میتوانید ارتفاع بیشتر را نیز انتخاب کنید.
یکی از مهم ترین بخش های خرید یک نرده، تراکم است.
حفاظ شاخ گوزنی 

حفاظ شاخ گوزنی یکی از  شاخص ترین انواع حفاظ دیوار برای اهواز است ،  در تولید این گونه از نرده حفاظ روی دیوار با استفاده از بیشترین میزان طراحی و به شکل ساده  وایمن ساخته شده و هنوز هم به دلیل مناسب بودن  قیمت حفاظ شاخ گوزنی طرفداران بسیاری دارد .  در تولید حفاظ شاخ گوزنی  در ۳ردیف اصلی و ۳ردیف فرعی ساخته و تولید میشود . از آنجا که تولید حفاظ شاخ گوزنی با توجه به دستگیر نبودن و آسان جوش دادن برای یک جوشکار راحت است و به زبان خود
پس از مدت ها راه رفتن،بالاخره به تمدن رسیدند. اصطلاحی که در اینجا معنی روستای کوچک و جم و جور را میدهد.
تا ان موقع خیلی خوب دوام اورده بودند،اما به قیافه ی همه شان میخورد که سه منطقه ی زمانی را با راه رفتن طی کردند. بین راه تقریبا بیست بار یا بیشتر به درون بوته های پر از خار پریده بودند تا راننده های ماشین انهارا نبینند.
همه شان با دیدن روستا،ترکیبی از ارامش و ترس را تجربه کردند. حتی ادام،با ان همه اختلالات پارانوییدی،لبخندی از سر ارامش زد. بعد
انواع مختلف حفاظ دیوار
حفاظ آهنی دیوار امروزه در انواع مختلفی تولید و روانه بازار می شوند که در میان انواع و اقسام مختلف حفاظ دیوار می توان به حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ لیلیوم، حفاظ بوته ای، حفاظ سر نیزه ای، حفاظ نیزار و… اشاره کرد که هر کدام از این مدل های مختلف حفاظ های بالای دیوار با طراحی های منحصر به فرد خاص خود تولید گردیده اند. در این بین حفاظ دیوار لیلیوم، نیزار و بوته ای برگرفته از طبیعت می باشند و مدل این نوع از حفاظ ها با توجه به شکل و شم
 انواع نرده حفاظ شاخ گوزنی استان خوزستان :حفاظ شاخ گوزنی 

حفاظ شاخ گوزنی یکی از  شاخص ترین انواع حفاظ دیوار برای اهواز است ،  در تولید این گونه از نرده حفاظ روی دیوار با استفاده از بیشترین میزان طراحی و به شکل ساده  وایمن ساخته شده و هنوز هم به دلیل مناسب بودن  قیمت حفاظ شاخ گوزنی طرفداران بسیاری دارد .  در تولید حفاظ شاخ گوزنی  در ۳ردیف اصلی و ۳ردیف فرعی ساخته و تولید میشود . از آنجا که تولید حفاظ شاخ گوزنی با توجه به دستگیر نبودن و آسان جو
حفاظ شاخ گوزنی 

حفاظ شاخ گوزنی یکی از  شاخص ترین انواع حفاظ دیوار برای اهواز است ،  در تولید این گونه از نرده حفاظ روی دیوار با استفاده از بیشترین میزان طراحی و به شکل ساده  وایمن ساخته شده و هنوز هم به دلیل مناسب بودن  قیمت حفاظ شاخ گوزنی طرفداران بسیاری دارد .  در تولید حفاظ شاخ گوزنی  در ۳ردیف اصلی و ۳ردیف فرعی ساخته و تولید میشود . از آنجا که تولید حفاظ شاخ گوزنی با توجه به دستگیر نبودن و آسان جوش دادن برای یک جوشکار راحت است و به زبان خود
امشب در دنیای کناری باران می‌آمد. تند و بی‌وقفه. بارانی زردم را پوشیده بودم و جلوی یک مغازه اسباب بازی فروشی، یک قوطی کوکاکولا را سر می‌کشیدم. به اسباب بازی‌ها نگاه کردم و گفتم بهتر است امشب خودم را بکشم. نگاهی به اطراف کردم. تک و توک آدم در حال گذر بودند. عربده کشیدم. هیچکس نگاهم نکرد. صدای باران و بوق ماشین‌های توی خیابان نگذاشت کسی صدایم را بشنود.
قوطی را تا جای ممکن بالا آوردم تا آخرین قطره‌های کوکالا را هم از دست ندهم. راه افتادم سمت خان
حفاظ شاخ گوزنی
حفاظ شاخ گوزنی اما ساختاری متفاوت نسبت به انواع دیگر حفاظ ها دارد و میتوان گفت که با نرده های قدیمی متفاوت است. آنچه باید بدانید این است که سر حفاظ های شاخ گوزنی بسیار نیز هستند که توسط افرادی جوش داده میشوند که در این زمینه متبحر اند. این نوع حفاظ ها به صورت متراکم در طول و عرض های مختلف و همچنین رنگ های مختلف ساخته می شوند. حفاظ شاخ گوزنی یک ظاهر زیبای دارد که به سر دیوار ساختمان ها یک جنبه امنیتی می دهد و به دلیل تراکم و همچنین
شب یلدا را رفتیم خانه‌ی خاله در قزوین. شب قبلش (شب جمعه) ساعت 11 از تهران راه افتادیم و ساعت 1:30 رسیدیم. فردا صبحش وزیر راه و شهرسازی هم آمد قزوین. آمد که نیوجرسی اتوبان قزوین تهران را افتتاح کند و لعنت خدا بر این نیوجرسی‌ها و بر این ساخت‌وسازهایشان. لعنت بر آن افتتاحشان. بخورد توی سرشان.
در درجه‌ی اول دلیل شخصی دارد. ولی دلیل غیرشخصی هم دارد... روزگاری بین دو گارد ریل اتوبان فاصله‌ای بود که می‌توانستند تویش درخت بکارند. تویش بوته بکارند. تویش
“زیتون پرورده” از آن مزه هایی است که طرفداران بی شماری دارد. این روش در نواحی شمال ایران رایج است و بسیار سلامت و مقوی است.

مواد لازم    اندازه
زیتون        1کیلوگرم
رب انار       1 ق غ
مغز گردو    300 گرم
آب انار    نصف استکان
دانه انار   نصف  پیمانه
روغن زیتون   3 ق غ
سیر رنده   شده1 بوته
سبزی    معطرمقداری
نمک      میزان لازم
گلپر     میزان لازم

ادامه مطلب

با  همه چی همراه باشید
ادامه مطلب
چسب نسوز سرامیکی چیست  ؟
چسب نسوز یا چسب حرارت بالا از مهم ترین چسب ها برای صنایع مختلف می باشد که در ساخت کوره های بزرگ ، تنورها و … استفاده می شود ، جایی که به پوشش یا همان کوتینگ دیواره ها ، بردهای سرامیکی ، پتوهای نسوز در دیواره های کوره ها و تنور ، نیاز هست یا مکانهایی که به چسب حرارت بالا یا مقاوم در برابر دما برای چسباندن آجر کوره ، نیاز هست.
فرمول مخصوص در ساخت چسب نسوز به سازندگان اختیار عمل می دهد تا مشکلاتی که قبلا در دماهای بسیار با
جان همی کندم و زین حادثه جانی بردمجان ز کف رفت و عوض جان جهانی بردم کشتی باده به صد آتش و طوفان راندمبی‌نشان گشتم و گم تا که نشانی بردم قاصد مرگ به هر ثانیه دورم می‌گشتمرگ را کشتم و هر ثانیه آنی بردم خیر و شر هر دو ز صد گوشه ندایم می‌دادهر دو را سر زدم و شاه شهانی بردم منطق از منزلت خویش جدایم می‌بردعاقبت عشق شدم عیش عیانی بردم ساقی از قسمت پیمانه دو جامی دادمخان‌و‌مان سوختم و خانی و مانی بردم کُه بدم، کاه شدم، باد ببردم به فلکبی‌کران گش
شعر فریدون مشیری در ستایش ابن سینا (بازتاب نفس صبحدمان)
حجت الحق، شرف الملک، امام الحکما»...
هر چه خواهند، بخوانند و بنامند تو را
تو، همان نادره دانای جهان
بوعلی سینایی
،گوهری «در صدف کون و مکان» یکتایی
تو همانی که در آغاز جوانی،
 یک روزبس که آموخته بودی، گفتی:
« ـ علم کو؟
اینک مَرد!»
شوقِ دانستن در جانِ تو غوغا می‌کرد!
علم در پیش تو، زانو می‌زد!
سر فرو می‌آورد
در اتاقی دل‌گیر،
پای شمعی لرزان
جان مشتاق تو در بوته دانش چه کشید
تا در آن این همه خ
ترشی فلفل دلمه ای
فلفل دلمه ای سبز، نارنجی و زرد از هر کدام 1 عدد فلفل دلمه ای قرمز 2 عدد سیر 1 بوته(50 گرم) گشنیز خرد شده 400 گرم شبت خرد شده 200 گرم ترخون خرد شده 100 گرم سرکه سفید  500 میلی لیتر آب 1 لیتر (4 پیمانه) نمک 4و1/2 قاشق سوپخوری فلفل تند 3-4 عدد
✍️فلفل دلمه ای ها را شسته، هسته آنها را در آورید و به صورت حلال خرد کنید.سیر ها را پوست بکنید و به صورت خلال خرد کنید.فلفل های خرد شده، سیر و سبزیجات را با هم مخلوط کنیدسرکه، آب و نمک را مخلوط کرده و هم بزنید

ادامه مطلب

عنوان فیلم: ریخته گری انگشتر طلای ۱۸ عیار
نام تکنیک: ریخته گری سانتری فیوژ
مکانیسم کار ذوب کردن شمش طلا داخل بوته سانتری فیوز:این فرآیند پس از ذوب کامل بستن قالب کچی یا سیلندر تزریق به انتهای بوته مذاب وبعد گردش نیروی گریز از مرکز و تزریق مذاب ۶۵۴ درجه سانتی گراد شمش طلا به همراه آلیاژ های مرتبط انجام می شود،که نتیجه این عملیات بدست آمدن ریخته مناسب برای پوست زنی و مرحله سمباده و جلا می‌باشد.دستان هنرمند صنعت گران ما همیشه در تکاپوی خلق ز
طریقه مصرف کود آهن میکروگرانول EDDHA 6% برند Hypofert 6

1- درختان و بوته ها: میزان توصیه شده کود را در سایه انداز درختان بطور یکنواخت بپاشید، سپس بطور معمولی آبیاری کنید. در سیستم های آبیاری قطره ای میتوان میزان کود لازم را در آب حل کرده و در اختیار گیاهان قرار داد.
 2- نباتات زراعی: مقدار کود لازم را روی خط های کشت با خاک مخلوط کرده و سپس مزرعه را ترجیحاً با روش بارانی آبیاری کنید.

طریقه مصرف کود آهن میکروگرانول EDDHA 6% برند Hypofert 6 در محصولات مختلف

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

۰•●کـاغـذ سفــید●•۰